נגישות
 

מעיפים את העוף! מסלול ליווי חדש בפרוייקט אתגר22+ - מפסיקים לאכול בשר ביחד!

מצטרפים ונהנים מליווי צמוד של בשלנים מנוסים ותזונאיות קליניות, והכל לגמרי חינם!

מלאו את הפרטים כאן ובקשו להצטרף לקבוצה
 
מלאו את הפרטים החסרים בשדות החובה להמשך!
להמשיך לקבוצה
האתגר מיועד לגילאי 14 ומעלה.
אבל אנחנו כאן בשבילכם! אנונימוס מציעה יעוצים תזונתיים עם דיאטנית קלינית ב-40 ש"ח בלבד לבני נוער! להרשמה ופרטים לחצו כאן

איך זה עובד?

נרשמים בטופס משמאל,למעלה, מצטרפים לקבוצה בפייסבוק עם עוד אנשים שמעוניינים לעשות שינוי תזונתי, מהפחתת בשר ועד טבעונות מלאה, ומקבלים ליווי בצ'אט מצומצם עם משתתפים שבחרו להתמקד בהוצאת הבשר מהתפריט - בדיוק כמוכם. שואלים, משתפים ומקבלים מענה מהיר על כל שאלה, טיפים איפה ומה לקנות, רעיונות למתכונים וליווי ותמיכה צמודים של מדריכים מנוסים ותזונאיות קליניות מקצועיות.
3 סיבות להפסיק לאכול עוף
1. זה לא בריא
תחקיר "אנונימוס" וחדשות ערוץ 2 חשף: בשר עוף מכיל זיהום צואתי וסלמונלה, תנאי התברואה במשחטות ירודים והפיקוח לוקה בחסר. למעשה, רבים מהעובדים במשחטות מעידים כי הפסיקו לאכול עוף.
2. כי זו התעללות
העובדים בתחקיר מסבירים שמה שאנחנו מכנים "עוף" הוא אפרוח מעוות גנטית בן 42 יום – העיוות גורם לגדילה מהירה, וגורם לאפרוחים קשיי נשימה, צליעה ולעתים גם בעיות לב. רבים מאתנו ראו בכבישים משאיות המובילות עופות לשחיטה בכלובים זעירים וצפופים. מעטים יעזו לראות את תהליך השחיטה עצמו, ואם אנחנו לא מעזים לראות את זה, איך נוכל לאכול את זה? ולמה שנשלם למישהו אחר לעשות את זה בשבילנו?
3. כי מי בכלל צריך עוף?
בניגוד למיתוס, בשר עוף מכיל כמות זניחה של ברזל, ומכיל חלבון בכמויות שאינן נחוצות לגופנו. אפשר להשיג חלבון, ברזל ומינרלים נוספים במזונות כמו חומוס, עדשים וטחינה, ובהמון מאכלים אחרים, טעימים לא פחות. אז למה אתם מחכים?
לסיום ההרשמה עברו לקבוצת הפייסבוק
לאחר המעבר לקבוצה, אל תשכחו להקליק על Join Group ונצרפכם לקבוצה